Skip to content

Co nas wyróżnia ?

Siłą napędową Metal Expert jest strategia ukierunkowana na zdrowie, bezpieczeństwo i ochronę środowiska. Firma jest certyfikowana ISO 9001, ISO 45001, ISO 14001 oraz EN 3834-2.

 

Firma Metal Expert rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku na terenie jednego z najnowocześniejszych parków przemysłowych w Polsce. Nasze zakłady produkcyjne mieszczą się w Elblągu, zaledwie godzinę drogi od lotniska w Gdańsku czy gdyńskiego portu.

 

 

We współpracy z Klientem stawiamy na maksymalną efektywność opartą na polityce Compliance – Metal Expert to nie tylko dostawca, ale i niezawodny Partner

 

Dążenie do perfekcji i ciągłego rozwoju naszej firmy oparte jest na zbiorze zasad postępowania zgodnych z obowiązującym nas prawem, regulaminami wewnętrznymi oraz normami etycznymi, które wraz z misją  oraz wartościami firmy tworzą zgodność i zapewniają prawidłowe jej funkcjonowanie. Zaufanie do przedsiębiorstwa to fundament naszej działalności.

 

Asortyment produktów i usług jakie realizuje nasza firma to wszechstronna działalność produkcyjna, zaawansowana obróbka metali oraz realizacja usług w zakresie dostarczania elementów energetycznych do turbin parowych, gazowych, wiatrowych i wodnych oraz dla projektów nuklearnych. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam na permanentny rozwój potencjału technologicznego i portfolio usług.

Kompleksowe wykonywanie projektów, w których wymagane jest utrzymanie najwyższych standardów inżynierskich, przy jednocześnie bardzo indywidualnym podejściu do Klienta to nasza specjalność. Umiejętność rozwiązywania najbardziej skomplikowanych problemów produkcyjnych, w zakresie obróbki metali, pozwala nam pretendować do miana eksperta – doradcy dla naszych Klientów.

 

Wszechstronne i indywidualne podejście – portfolio „szyte” na miarę

Nieustanny postęp –  rozwój kapitału ludzkiego i parku maszynowego to zwyczajnie więcej możliwości

Dysponujemy łączną powierzchnią produkcyjną 17 000 m2. Ciągle modernizując nasz park maszynowy, systematycznie zwiększamy zakres realizowanej produkcji i świadczonych usług. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra ma bezpośredni wpływ na efektywność, jakość oraz terminowość produkcji.

Oferujemy szeroką gamę produktów dla przemysłu energetycznego, m.in. tarcze kierownicze, części zaworów turbinowych, serwomotory, stanowiska olejowe. Zaplecze inżynierskie – najlepsi fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży obróbki metali – podejmą się wykonania projektów o najwyższym stopniu trudności technicznej. Produkty ponadgabarytowe dostarczane są nie tylko na rynek Unii Europejskiej czy Stanów Zjednoczonych, realizujemy również dostawy dla Indii oraz Chin.

 

 

 Realizacja niestandardowych zamówień – transport krajowy i międzynarodowy

 

Współodpowiedzialni za Planetę – Metal Expert twórcą innowacyjnych instalacji przetwarzania odpadów na energie elektryczną i cieplną

Globalne zmiany klimatyczne, troska o otaczającą nas Planetę i konieczność dywersyfikacji branży na nowo definiuje  sposoby korzystania z zasobów naturalnych. Jesteśmy autorem i właścicielem technologii i instalacji do termicznego przetwarzania odpadów metodą Pirolizy – ElPiro oraz Mikrobiogazowni do odpadów biologicznych.

 

Metal Expert to idealne rozwiązanie dla Klientów, którzy cenią sobie możliwość znalezienia wszystkich potrzebnych usług u jednego dostawcy. Nasza wszechstronność i chęć sprostania wyzwaniom technicznym pozwalają nam odpowiedzieć na wszystkie Państwa wymagania zapewniając najwyższą jakość usług.

Napisz do nas – jesteśmy dla Ciebie!

Metal Expert Sp. z o. o. od 2005 roku prowadzi działalność w zakresie szeroko pojętego przemysłu energetycznego. Specjalizacją przedsiębiorstwa jest produkcja
i świadczenie usług w zakresie kompleksowych dostaw i serwisu komponentów turbin energetycznych oraz   zaawansowanej obróbki metalu.

Świadomość ekologiczna stanowi coraz ważniejszy aspekt zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, dlatego też nasza firma jest inicjatorem oraz projektantem dwóch koncepcji zagospodarowania odpadów i ich waloryzacji z odzyskiem energii dla odpadów komunalnych oraz osadów ściekowych.

Metal Expert posiada również jeden z najnowocześniejszych parków przemysłowych w Polsce,
a nasi pracownicy dysponują unikatową wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie remontów turbin, doboru materiałów, wyboru technologii spawania oraz nietuzinkową wiedzą projektową i konstrukcyjną.

Do naszych mocnych stron niewątpliwe należy również:

  • szeroki zakres oferowanych produktów i usług. Począwszy od małych elementów jak śruby, sprężyny, blaszki uszczelniające po wirniki, kadłuby, konstrukcje spawane do 50 ton.
  • prowadzenie procesów specjalnych takich jak: obróbki cieple, azotowanie, spawanie, napawanie hardfacing, obróbki galwaniczne, obróbki plastyczne, piaskowanie, malowanie.
  • posiadanie samodzielnych stanowisk spawania łukiem krytym oraz stanowisk do prób serwomotorów, pomp i zaworów.
  • posiadanie magazynu materiałów turbinowych o wartości >3 mln € – większość zamówień możemy realizować od razu, bez konieczności czekania na dostawę materiału.
  • stałe dążenie do rozwoju i perfekcji mające na celu zapewnienie maksymalnej efektywności współpracy z naszymi klientami.
  • od wielu lat jesteśmy znaczącym przedsiębiorcą na polskim oraz zagranicznym rynku przemysłowym – posiadamy miano niezawodnego partnera biznesowego.

Zyskaliśmy akredytację i zaufanie prestiżowych spółek branży energetycznej i maszynowej, takich jak GE Power, MAN Energy Solutions SE, Siemens Turbochargers Sp. z o.o. czy FLSmidth MAAG Gear.

 

Zarząd

Prezes Zarządu: Paweł Makowski
Wiceprezes Zarządu / Dyrektor Finansowy: Jarosław Kaźmierczyk
Wiceprezes Zarządu / Dyrektor Operacyjny:  Daniel Deorocki

Siedziba firmy

Metal Expert Sp. z o.o.
00-195 Warszawa,
ul. Słomińskiego 5/231

Biuro w Elblągu – Kwiatkowskiego

Metal Expert Sp. z o.o.
Zakład Główny w Elblągu
82-300 Elbląg, ul. Kwiatkowskiego 14

Biuro w Elblągu – Stoczniowa

Metal Expert Sp. z o.o.
Zakład w Elblągu
82-300 Elbląg, ul. Stoczniowa 2
tel. +48 55 239 1401
e-mail: biuro@metalexpert.pl

Metal Expert