Skip to content

Tarcze kierownicze

Naszym fundamentalnym produktem są tarcze kierownicze. Od 2005 roku  wyprodukowaliśmy ponad 500 nowych tarcz kierowniczych. Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra oraz duży potencjał techniczny  pozwala nam na innowacyjne podejście do produkcji tego elementu.

Tarcze bandażowe

Tarcze bandażowe występujące głównie w konstrukcjach turbin parowych, w module WP (wysokoprężnym) i module SP (średnioprężnym). Zbudowane są z pierścienia zewnętrznego i wewnętrznego oraz palisady łopatkowej. Palisada składa się z łopatek których pozycja jest ustalana przez bandaż wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżniamy się od innych producentów technologią wykonania okienek łopatkowych w bandażach. Okienka są wycinane w zwiniętym bandażu metodą cięcia wodą. Zapewnia to właściwą geometrię okienek i idealne dopasowanie do łopatek kierowniczych.

Tego typu tarcze wykonujemy do średnicy 2500mm.

Zazwyczaj łopatki i bandaże wykonywane są ze stali wysokostopowej (np. X22CrMoV12-1, X20Cr13, X11CrMo12-1). Pierścienie wewnętrzne i zewnętrzne wykonywane są dla modułu WP ze stali wysokostopowej, a dla modułu SP wysokostopowej i niskostopowej (np. X22CrMoV12-1, 14MoV6-3, 13CrMo4-5).

Wszystkie główne elementy tarczy bandażowej są połączone za pomocą spawania. Dla zapewnienia wysokiej jakości połączeń palisadę spawamy metodą TIG. Spoiny główne pomiędzy pierścieniami a palisadą wykonujemy metodą SAW, MAG oraz MMA w zależności od wymagań Klienta.

Zarząd

Prezes Zarządu: Paweł Makowski
Wiceprezes Zarządu: Jarosław Kaźmierczyk
Dyrektor Operacyjny: Daniel Deorocki

Siedziba firmy

Metal Expert Sp. z o.o.
00-195 Warszawa,
ul. Słomińskiego 5/231

Biuro w Elblągu – Kwiatkowskiego

Metal Expert Sp. z o.o.
Zakład Główny w Elblągu
82-300 Elbląg, ul. Kwiatkowskiego 14

Biuro w Elblągu – Stoczniowa

Metal Expert Sp. z o.o.
Zakład w Elblągu
82-300 Elbląg, ul. Stoczniowa 2
tel. +48 55 239 1401
e-mail: biuro@metalexpert.pl

Metal Expert